Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021 r.

  1. W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Obchodzimy w dniu dzisiejszym, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Oddajemy swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Królowi. Za tydzień, w niedzielę 28 listopada i pierwszą Niedzielę Adwentu, rozpocznie się w życiu i modlitwie Kościoła nowy rok liturgiczny i okres Adwentu. Wtedy też nastąpi poświęcenie świątecznych Opłatków, które będziemy systematycznie dostarczali do wszystkich wiernych i rodzin w naszej parafii. Od przyszłej niedzieli, będzie też można nabywać duże i małe Świece wigilijne „Caritas”. Tydzień temu w „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” - pomagając chrześcijanom w Libanie, wierni naszej parafii przekazali na ten cel 420 zł. „Bóg zapłać”!
  2. Do soboty 27 listopada, o godz. 17.30, trwa modlitwa różańcowa za naszych bliskich Zmarłych. O 17.15 są „Wypominki”.
  3. W środę o godz. 17.15, będzie Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy i Różaniec św. za zmarłych. O godz. 18.00 Msza św.
  4. W czwartek, jako czwarty miesiąca, po Mszy św. będzie Nabożeństwo i modlitwy do św. O. Pio, a po następnie będzie spotkanie Grupy Modlitwy św. O. Pio.
  5. Mając na uwadze dobro Ojczyzny, jako młode osoby, postanowiliśmy wyjść z inicjatywą stworzenia Róż różańcowych za Polskę i Polaków. Poświęcone 5 min. dziennie, które przecież tak często ucieka nam przez palce, można spożytkować na odmówienie dziesiątki różańca w intencjach Polski i Polaków. Chcemy zachęcić do modlitwy, by realnie przyczyniać się do zmiany na lepsze. To także od nas zależy przyszłość. Poprzez modlitwę naprawdę mamy na nią realny wpływ, co potwierdzają przykłady z naszej historii. Będziemy modlić się do 11.11.2022 r. Jeśli znajdą się osoby, które miałyby możliwość i ochotę dołączyć, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  6. Można dzisiaj zabrać do domu Torbę - „Charytatywną Tytkę”, którą po wypełnieniu najbardziej potrzebnymi produktami i artykułami żywnościowymi, zwłaszcza trwałymi i długoterminowymi, można przynieść z powrotem do kościoła, przekazując je dla potrzebujących i ubogich osób i rodzin przez naszą Grupę Charytatywną.
  7. W poniedziałek 22 listopada, rozpocznie się Nowenna do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski w Intencji naszej Ojczyzny, szczególnie o jej bezpieczeństwo i łaskę pokoju. Będziemy modlić się codziennie na zakończenie Mszy św.
  8. Od dzisiaj 21 listopada do 23 grudnia, będą trwały internetowe Rekolekcje dla małżeństw i rodzin - www.rodzina 33.pl Zachęcam do zainteresowania się, uczestniczenia i skorzystania z daru takiej formy rekolekcji i modlitwy dla małżeństw.
  9. Dziękuję 4 rodzinom z ulic: Irysów i Konwalii, za ofiarę na kwiaty oraz na Mszę św., która w intencji wszystkich rodzin i wiernych z tych ulic, będzie: w piątek 3 grudnia o g. 17.00. Sprzątanie kościoła w piątek 26 listopada, od godz. 19.00, powierzamy wiernym z ulicy Okólnej, nr od 1 do 20.
  10. Na stolikach jest prasa katolicka. Zachęcam do nabywania i czytania!
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś296
mod_vvisit_counterWczoraj424
mod_vvisit_counterW tym tygodniu720
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11157
mod_vvisit_counterWszystkich992218

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet